Сторінки
▼
вівторок, 17 серпня 2010 р.
Світлини з архіву Володимира Студінського, однокурсника Юрка Ґудзя
Жовтень 1979 року - разом на роботі в колгоспі с.Музичі (Київська обл.)
Квітень 1980 р. - серед однокурсників.
Аліна Дембіцька. «Липневий янгол»
Аліна ДЕМБІЦЬКА
«Липневий янгол»
Під такою назвою у Новоград-Волинському рай¬оні відбулися літературні читання, приурочені пам'яті українського поета Юрія Ґудзя. Якби не трагічна смерть у лютому 2002 року, то 1 липня наш земляк — відомий поет і прозаїк, історик, журналіст, філо¬соф і художник відзначив би своє 54-річчя.
Організувало читання Міжнародне поетичне брат¬ство Юрка Ґудзя, а участь у них взяли шанувальники творчості поета, науковці й письменники з Житомира, Новограда-Волинського, Києва, Рівного. Учасники свята відвідали рідне село Юрія — Немильню, будинок, у якому він мешкав, місце¬ву школу, в якій навчався, а згодом і працював поет. Отець Костянтин на кладо¬вищі відправив поминальну службу.
У Новоград-Волинській районній бібліотеці імені Лесі Українки учасники свя¬та поділилися спогадами про письменника, зачитува¬ли його твори, висловлювали пропозиції про те, що можна зробити у майбутньо¬му для вшанування його па¬м'яті.
Марія Рудак, голова Міжна¬родного поетичного братства Юрка Ґудзя, запропонувала реконструювати садибу, де проживав поет, бо на сьо¬годні вона перебуває в за¬недбаному стані, і створити там літературно-меморіаль¬ний музей, а Немильнянській школі, якій 1 вересня 2010 року виповниться 125 років, присвоїти ім'я поета.
Ніла Зборовська, відомий український літературозна¬вець, автор передмови до книги письменника «Барикади на Хресті», запропонува¬ла видозмінювати формати зустрічей і наступного року провести літературні читан¬ня в Карпатах.
Михайло Пасічник, голова обласної організації Націо¬нальної спілки письменників України, сповістив, що неза¬баром світ побачить нова книга — «Письменники Жи¬томирщини», в якій зазнача¬тиметься й ім'я Юрія Ґудзя.
Слово про поета виголо¬сили Олег Левченко — ав¬тор сайту, присвяченого творчості Юрка Ґудзя, Ана¬толій Шевчук — мистецт¬вознавець, який подарував бібліотеці маловідомі статті письменника, а також літе¬ратори Світлана Штатська, Анатолій Сірик та інші. Му¬зичні композиції у виконанні бардів Лариси Бойко та Ко¬стянтина Гая прикрасили читання.
Аліна ДЕМБІЦЬКА, студентка Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Фото Олексія КАВУНА.
Дембіцька А. «Липневий янгол» // Житомирщина, 20 липня 2010. – С.7