Сторінки

вівторок, 28 грудня 2010 р.

Ворзель. Видатні люди


У Ворзелі жили багато видатних людей, а саме: Георгій Георгійович Горшков — один із перших військових льотчиків, підготовлених у Росії. Його ім'я стояло поряд із іменами М. М. Єфімова, С. І. Уточкіна, П. М. Нєстерова (у Росії на той час було лише дев'ять льотчиків). Відомий політичний діяч Василій Віталійович Шульгін — член Тимчасового комітету Державної думи. 2 березня 1917 року у складі комісії на чолі з Гучковим він виїхав до царської ставки і прийняв зречення царя Миколи II. У цей час на сторінках революційної преси з ним у полеміку нерідко вступав Ленін.

Видатний композитор Борис Миколайович Лятошинський, видатні актори Ганна Іванівна Борисоглібська (Сидоренко-Свидерська), Віра Михайлівна Юренєва, Іван Олександрович Мар'яненко (Петлішенко), видатні письменники Валер'ян Підмогильний, Дмитро і Юрій Бедзики, Юрій Збанацький, Юрій Гудзь. Нині у селищі живуть та працюють сучасні видатні письменники та поети, а саме: Юрій Бедзик, Вадим Шкода, Леонід Закордонець.


Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Ворзель

Джерело: http://io.ua/s94962

Фестиваль-конкурс молодих поетів Житомирщини, під назвою "Клекотень осені - 2010"

Осінь - пора лірики та підбиття підсумків. Ці дві умови гармонійно поєднав у собі другий фестиваль-конкурс молодих поетів Житомирщини, під назвою "Клекотень осені — 2010". Присвячений він пам’яті Юрка Гудзя і відбувся у приміщенні Європейського університету.

Священик Олександр Мень писав: ”У творчості, в спілкуванні з природою і в коханні людина зустрічається з Богом. Навіть невіруюча. Завжди..”

І ось так, завдяки творчості молодих поетів Житомирщини, ближчим до сакрального світу поезії стали не лише конкурсанти, але й всі шанувальники поетичного слова, які були присутні на вечорі.

Олег Левченко, ведучий конкурсу “Клекотень осені -2010”: "Це добра традиція. І зі слів Анатолія Шевчука, Юрко Гудзь дуже любив молодь".

15 учасників на півтори години поринули у ліричне море поезії. Засновник конкурсу Анатолій Шевчук для всіх учасників зачитав вітання сестри Юрка Гудзя, Раїси, яка висловила вдячність за проведення вечора. Організатори конкурсу в свою чергу вважають, що такі заходи несуть не лише моральне задоволення

Лариса Ткачук, директор житомирської філії Європейського університету: "Ми вважаємо, що такі зустрічі формують еліту. Яка без мистецтва то лірики була б надщербною".

Журі визнало, що визначити переможців, було складно, адже кожний твір пронизаний самобутністю. Такою ж як і, власне, була вся творчість поета. І після цієї зустрічі всі ті, хто вже знайомий з поезією Юрка Гудзя, захотіли збагнути її ще глибше, а ті хто не знав, захотіли пізнати

Валерій Волковський, переможець конкурсу “Клекотень осені - 2010”: "Я не можу глобально сказати вам про творчість Юрка Гудзя. Але те, що я знаю, мене зацікавило і я певно буду продовжувати це знайомство".

Юрко Гудзь незадовго до смерті написав “стоп-кадр триває доти, допоки пишуться слова..” можна лише додати, що стоп-кадр Юрка Гудзя триває й донині в творчості молодих його послідовників.


Джерело: http://tvradiozt.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1812:-q-2010q&catid=1:latest-news&Itemid=99

http://www.youtube.com/watch?v=hx7LQg2Uei0&feature=player_embedded