Сталось це через 8 років після його трагічної загибелі, коли письменника знайшли з проломленим черепом на одній з центральних вулиць обласного центру. Про збереження пам’яті Юрія Ґудзя та його духовної спадщини нині дбає поетичне братство імені Юрка Ґудзя. Голова братства - Марія Рудак, якій вистачило наполегливості довести справу до вінця, каже, що два роки тривала бюрократична тяганина з отриманням дозволів на встановлення пам’ятної дошки.
Її розмістили на будинку гуртожитку Житомирського автодорожнього коледжу на розі вулиць Театральної та Малої Бердичівської. Тут нетривалий час наприкінці вісімдесятих років жив письменник, а в мистецьких колах його досі називають останнім мандрівним дяком української літератури. Про значення його творчості багато було сказано на відкритті пам’ятної дошки.
Перше широке визнання письменник і філософ Юрко Ґудзь отримав після здобуття двох зарубіжних літературних премій, згодом став Огієнківським лауреатом. Проте глибша оцінка його літературного доробку на батьківщині ще попереду. Про це свідчить хоча б той факт, що книга Юрія Ґудзя «Барикади на хресті» Тернопільського видавництва «Джура» відзначена всеукраїнським рейтингом серед чотирнадцяти найкращих видань за 2009 рік у жанрі сучасної української прози.
Джерело: В Житомирі відкрито пам’ятну дошку на честь видатного українського поета і письменника Юрка Ґудзя // Рупор - громадсько-політичний портал Житомира, 13 березня 2010 р. // http://ruporzt.com.ua/zhittya/print:page,1,12938-v-zhitomiri-vidkrito-pamyatnu-doshku-na-chest.html
Немає коментарів:
Дописати коментар