Сторінки

субота, 23 липня 2011 р.

Надія Петрина. До витоків...

ДО ВИТОКІВ…

На Житомирщині під час літературних читань «Липневий янгол» вшанували пам'ять нашого земляка, письменника Юрія Ґудзя, якому б 1 липня виповнилося 55 років.

Лауреат всеукраїнської премії імені Івана Огієнка та двох міжнародних премій Юрій Ґудзь був також серед претендентів на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка у 2002 році. Але, на превеликий жаль, цього року він трагічно загинув. Йому було лише 45 років. Та нащадкам він зали­шив свій багатогранний творчий доро­бок – збірки поезій, прозові твори, публіцистичні статті, художні картини. Його твори «Замовляння невидимих крил» і «Барикади на Хресті» визнані одними з кращих у сучасній ук­раїнській прозі.
Потужним джерелом натхнення письменника було його рідне село Немильня Новоград- Волинського рай­ону, де він народився і знайшов вічний спочинок. Саме тут і зібралися в день його народження творчі побратими Юрія Ґудзя з різних міст України аби вшанувати світлу пам'ять письменни­ка – квітами, спогадами, піснею, му­зикою. У сільському будинку культури відбулися літературні традиційні чи­тання, що мають назву «Липневий ян­гол».
Учасники літературних читань побували у кімнаті-музеї Юрія Ґудзя, відкритій у сільській школі, де він вчив­ся, а згодом, після закінчення Київського педагогічного інституту імені Михайла Драгоманова й певний час працював, як і його мама, вчителем історії. Гідною даниною пам'яті Юрія Ґудзя стане й ілюстрована книга, яка цьогоріч побачить світ в одному з київських видавництв і в якій буде окремо надруковано останній твір письменника – поему «Барикади на Хресті» – оригінальною українською та англійською мовами.

Петрина Н. До витоків… // Інтерес. – №24, 6 липня 2011. – С.2


Уточнення: 1) захід відбувся не в «сільському будинку культури», а в сільській школі; 2) Київський педагогічний інститут на той час носив ім’я не «Михайла Драгоманова», а Максима Горького.

Немає коментарів:

Дописати коментар