Моє фото
Юрій Петрович Ґудзь (1.VII.1956 – 20.II.2002) – поет, прозаїк, драматург, есеїст, публіцист, художник, філософ. Народився в с. Немильня Новоград-Волинського району на Житомирщині, помер у повних сорок п’ять років за трагічних і нез’ясованих обставин у Житомирі. Літературні псевдоніми Юрій Тетянич, Хома Брут, Хома (Іван) Брус. Член НСПУ (Житомир, 1991) та АУП (Київ). Багато подорожував, вів аскетичний спосіб життя, сповідував філософію летризму, макото, ісихазму. Засновник «Української Реконкісти». Автор поетичних книжок «Postscriptum до мовчання» (Торонто: Бескид, 1990), «Маленький концерт для самотнього хронопа» (Київ: Молодь, 1991), «Боротьба з хворим янголом» (Київ: Голос громадянина, 1997), романів «Не-Ми» та «Ісихія» (Кур’єр Кривбасу, 1998. – N6, 7, 2000. – N8,12; 2001. – N6.), книг прози «Замовляння невидимих крил» (Тернопіль: Джура, 2001), «Барикади на Хресті» (Тернопіль: Джура, 2009), «Набережна під скелями» (Житомир: Рута, 2012), «Barykady na Krzyżu» (Lublin, Warsztaty Kultury w Lublinie, 2014). Про автора: Невимовне. Життя і творчість Юрка Ґудзя: рецензії, статті, спогади, поезії, листи (Житомир: Братство Юрка Ґудзя, 2012).

вівторок, 28 грудня 2010 р.

Фестиваль-конкурс молодих поетів Житомирщини, під назвою "Клекотень осені - 2010"

Осінь - пора лірики та підбиття підсумків. Ці дві умови гармонійно поєднав у собі другий фестиваль-конкурс молодих поетів Житомирщини, під назвою "Клекотень осені — 2010". Присвячений він пам’яті Юрка Гудзя і відбувся у приміщенні Європейського університету.

Священик Олександр Мень писав: ”У творчості, в спілкуванні з природою і в коханні людина зустрічається з Богом. Навіть невіруюча. Завжди..”

І ось так, завдяки творчості молодих поетів Житомирщини, ближчим до сакрального світу поезії стали не лише конкурсанти, але й всі шанувальники поетичного слова, які були присутні на вечорі.

Олег Левченко, ведучий конкурсу “Клекотень осені -2010”: "Це добра традиція. І зі слів Анатолія Шевчука, Юрко Гудзь дуже любив молодь".

15 учасників на півтори години поринули у ліричне море поезії. Засновник конкурсу Анатолій Шевчук для всіх учасників зачитав вітання сестри Юрка Гудзя, Раїси, яка висловила вдячність за проведення вечора. Організатори конкурсу в свою чергу вважають, що такі заходи несуть не лише моральне задоволення

Лариса Ткачук, директор житомирської філії Європейського університету: "Ми вважаємо, що такі зустрічі формують еліту. Яка без мистецтва то лірики була б надщербною".

Журі визнало, що визначити переможців, було складно, адже кожний твір пронизаний самобутністю. Такою ж як і, власне, була вся творчість поета. І після цієї зустрічі всі ті, хто вже знайомий з поезією Юрка Гудзя, захотіли збагнути її ще глибше, а ті хто не знав, захотіли пізнати

Валерій Волковський, переможець конкурсу “Клекотень осені - 2010”: "Я не можу глобально сказати вам про творчість Юрка Гудзя. Але те, що я знаю, мене зацікавило і я певно буду продовжувати це знайомство".

Юрко Гудзь незадовго до смерті написав “стоп-кадр триває доти, допоки пишуться слова..” можна лише додати, що стоп-кадр Юрка Гудзя триває й донині в творчості молодих його послідовників.


Джерело: http://tvradiozt.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1812:-q-2010q&catid=1:latest-news&Itemid=99

http://www.youtube.com/watch?v=hx7LQg2Uei0&feature=player_embedded

Немає коментарів:

Дописати коментар