Моє фото
Юрій Петрович Ґудзь (1.VII.1956 – 20.II.2002) – поет, прозаїк, драматург, есеїст, публіцист, художник, філософ. Народився в с. Немильня Новоград-Волинського району на Житомирщині, помер у повних сорок п’ять років за трагічних і нез’ясованих обставин у Житомирі. Літературні псевдоніми Юрій Тетянич, Хома Брут, Хома (Іван) Брус. Член НСПУ (Житомир, 1991) та АУП (Київ). Багато подорожував, вів аскетичний спосіб життя, сповідував філософію летризму, макото, ісихазму. Засновник «Української Реконкісти». Автор поетичних книжок «Postscriptum до мовчання» (Торонто: Бескид, 1990), «Маленький концерт для самотнього хронопа» (Київ: Молодь, 1991), «Боротьба з хворим янголом» (Київ: Голос громадянина, 1997), романів «Не-Ми» та «Ісихія» (Кур’єр Кривбасу, 1998. – N6, 7, 2000. – N8,12; 2001. – N6.), книг прози «Замовляння невидимих крил» (Тернопіль: Джура, 2001), «Барикади на Хресті» (Тернопіль: Джура, 2009), «Набережна під скелями» (Житомир: Рута, 2012), «Barykady na Krzyżu» (Lublin, Warsztaty Kultury w Lublinie, 2014). Про автора: Невимовне. Життя і творчість Юрка Ґудзя: рецензії, статті, спогади, поезії, листи (Житомир: Братство Юрка Ґудзя, 2012).

пʼятниця, 7 вересня 2012 р.

Іванна Галиненко. Пером пам’яті


Іванна ГАЛИНЕНКО

Пером пам'яті

Вийшла друком у Житомирі книга «Не­вимовне. Життя і творчість Юрка Ґудзя: рецензії, статті, спогади, поезії, листи». Видало цю збірку до 55-ої річниці від народження майстра слова Міжнародне поетичне братство Юрка Ґудзя, а впо­рядкував матеріал поет і видавець Олег Левченко. Більшість статей у «Невимовному» належать відомим письменни­кам, художникам, журналістам. Інфор­мація віднаходилася в бібліотеках, жур­налах і газетах 90-их років минулого століття. Спогади, поезії, листи, ре­цензії, написані як за життя поета, чия доля тісно пов'язана з Житомиром і селом Немильнею Новоград-Волинсь­кого району, так і після його трагічної смерті в розквіті літ, дозволяють чита­чеві осягнути складний шлях письменника-філософа, особливості його твор­чості.
Серед опублікованих статей і рецензій – чимало тих, які побачили свого часу світ на сторінках «Житомирщини». Їх авторижурналісти Ігор Ліберда, Ірина Шевченко, Галина Малин, Аліна Шавловська, а також наші дописувачі Марія Рудак, Аліна Дембіцька. Представлено в «Невимовному» і публікації з інших жи­томирських видань, присвячені поету. Прем'єра книги відбулася на щорічно­му поетичному святі «Липневий янгол», яке пройшло в рідному селі ҐудзяНемильні. З виданням ознайомилися зем­ляки письменника, літератори й нау­ковці та мистецька молодь з Києва, Львова, Житомира. В селі готуються відкрити музей поета, збирають матеріали для експозиції, тож «Невимовне», без сумніву, прикрасить її. До речі, про книгу вже довідалися в Канаді й там­тешні шанувальники художнього слова невдовзі ознайомляться з нею.

Галиненко І. Пером пам'яті // Житомирщина, 13 липня 2012. – С.11.


Немає коментарів:

Дописати коментар