Моє фото
Юрій Петрович Ґудзь (1.VII.1956 – 20.II.2002) – поет, прозаїк, драматург, есеїст, публіцист, художник, філософ. Народився в с. Немильня Новоград-Волинського району на Житомирщині, помер у повних сорок п’ять років за трагічних і нез’ясованих обставин у Житомирі. Літературні псевдоніми Юрій Тетянич, Хома Брут, Хома (Іван) Брус. Член НСПУ (Житомир, 1991) та АУП (Київ). Багато подорожував, вів аскетичний спосіб життя, сповідував філософію летризму, макото, ісихазму. Засновник «Української Реконкісти». Автор поетичних книжок «Postscriptum до мовчання» (Торонто: Бескид, 1990), «Маленький концерт для самотнього хронопа» (Київ: Молодь, 1991), «Боротьба з хворим янголом» (Київ: Голос громадянина, 1997), романів «Не-Ми» та «Ісихія» (Кур’єр Кривбасу, 1998. – N6, 7, 2000. – N8,12; 2001. – N6.), книг прози «Замовляння невидимих крил» (Тернопіль: Джура, 2001), «Барикади на Хресті» (Тернопіль: Джура, 2009), «Набережна під скелями» (Житомир: Рута, 2012), «Barykady na Krzyżu» (Lublin, Warsztaty Kultury w Lublinie, 2014). Про автора: Невимовне. Життя і творчість Юрка Ґудзя: рецензії, статті, спогади, поезії, листи (Житомир: Братство Юрка Ґудзя, 2012).

понеділок, 24 лютого 2014 р.

Марія Хімич. У Житомирі пом’янули Юрка Ґудзя


20 лютого цього року минуло 12 років із дня трагічної загибелі письменника, художника, філософа, уродженця села Немильні Новоград-Волинського району Юрка Ґудзя. Щороку Міжнародне поетичне братство Юрка Ґудзя, яке очолює керівник літературного гуртка «Молода надія» житомирського ліцею №25 Марія Рудак, та адміністрація Житомирської обласної наукової універсальної бібліотеки імені Олега Ольжича організовує вечори пам’яті, на яких вшановують пам'ять нашого талановитого земляка.

І цього року, не зважаючи на складну суспільно-політичну ситуацію в Житомирі, в актовій залі обласної бібліотеки зібралися всі ті, хто знав та є шанувальником творчості Юрка Ґудзя. Серед них – директор бібліотеки, письменник Василь Врублевський, заслужений артист України, лауреат всеукраїнської премії імені Івана Огієнка, режисер Володимир Савченко, поет, лауреат літературної премії Володимира Свідзінського Анатолій Сірик, прозаїк Григорій Цимбалюк, літературознавець, поет Володимир Білобровець та поет, видавець Олег Левченко.

Вони хвилиною мовчання вшанували журналіста, колишнього народного депутата Верховної Ради України, революціонера Якова Зайка й журналіста Сергія Черевка, які нещодавно померли.

Присутні переглянули документальний фільм житомирського тележурналіста, поета Євгена Лущикова «Юрко Ґудзь. Спроба іншого ритму», відеозапис розповіді літературознавця Ніли Зборовської, у якій вона характеризує творчість Ю. Ґудзя.

Володимир Савченко в своєму виступі подякував Марії Рудак, Олегу Левченку, Григорію Цимбалюку за збереження творчості Юрка Ґудзя, видання його книг. Зазначив, що особливо відрадно те, що нашого талановитого земляка знає та шанує молоде покоління.

Згадали й про те, що до цих пір будинок родини Ґудзів, який знаходиться у с. Немильні та поволі руйнується, не переоблаштовано під музей Юрка Ґудзя, його іменем не названо тамтешню школу, в якій він учителював. Новоград-Волинська районна влада тільки обіцяє посприяти в цих питаннях…

Загалом захід видався теплим, камерним і головне – своєчасним. Марія Рудак звернула увагу на те, що Юрко Ґудзь передбачив нинішні революційні події в своїй поемі «Барикади на Хресті». Його творчість – багатогранна, її ще потрібно відкрити та осмислити сучасникам.

Марія ХІМИЧ

24 лютого 2014 року 


Джерело:  Хімич М. У Житомирі пом’янули Юрка Ґудзя // Українська літературна газета,  24 лютого 2014 р.  // http://www.litgazeta.com.ua/node/4719

Немає коментарів:

Дописати коментар