Оксана ТРОКОЗ
«ТВОРЧІСТЮ ЮРКА ГУДЗЯ ТРЕБА ЗАХОПЛЮВАТИСЬ ТИХО»
Вечір пам'яті житомирського письменника Юрка Ґудзя пройшов минулого тижня у Музеї космонавтики.
Тут зібралося багато друзів письменника, його учні та прихильники творчості
- Він був наш. Він швидко згорів і відійшов туди, де не вистачає нас. А на нашій землі не вистачає таких потужних людей слова, яким був Юрко Ґудзь, - розпочав зустріч Анатолій Шевчук, фундатор незалежного Центру мистецтвознавчих та етнографічних досліджень Житомирського Полісся
- Юрко Ґудзь є тією людиною, творчістю якої потрібно захоплюватись тихо. - Зазначив студент ЖДУ ім. Франка, Олександр Трохимчук. - Тут не потрібно якихось гучних слів, переконань, зойків. Одна його творчість є високим мистецтвом, яке і є над переконанням.
На літературному вечорі про Юрка Ґудзя згадувалось не лише, як про письменника, але й як про художника, літературознавця і вчителя: - Ми відшукали лише 20 його картин, продовжив Анатолій Шевчук. - Дві з них зберігалися у нині покійного Ярослава Гончара, чотири - у школі с. Немильня, п'ять картин у Євгена Концевича, а решта у Юркової сестри Раїси. Думаю, що з часом їх зберуть у фонді Літературного музею, або у будь-якому іншому потужному музеї Житомира.
Трокоз О. «Творчістю Юрка Ґудзя треба захоплюватись тихо» // 20 хвилин, 9 квітня 2009. – С.56
Джерело: http://20minut.ua/news/146907.html
(Ukrainian) Вечір спогадів «Мандри Юрка Гудзя»
4 квітня у Житомирському музеї космонавтики ім.С.П.Корольова відбувся вечір спогадів про відомого українського письменника Юрка Гудзя. Прозаїк, поет, літературний критик Юрко Гудзь – помітна і непересічна постать у сучасній українській літературі. За своє коротке життя (1956 – 2002) він встиг стати лауреатом міжнародних премій та всеукраїнської премії імені Івана Огієнка. Оригінальна особистість, безмежно віддана творчості (відомий письменник і літературний критик Володимир Даниленко назвав його останнім мандрівним дяком в українській літературі) Юрко Гудзь залишив про себе велику і ще далеко не повністю оцінену спадщину. Його блискучий літературний талант, треба сподіватись, знайде багатьох вдячних читачів.
Про творчість поета, проблеми, пов’язані з виданням його творів, про саму його неповторну індивідуальність і йшлось на вечорі. Про Юрка Гудзя говорили мистецтвознавець Анатолій Шевчук,
редактор журналу «Артанія» Алла Маричевська,
музейний працівник Людмила Журавська,
поетеса Марія Рудак, студенти Житомирського державного університету ім.І.Франка.
Звучали фортепіанні твори у виконанні Ірини Павлоцької і її доньки Любові, слухачів зачарував вокал Людмили Покотило.
Поет Олег Левченко запропонував слухачам уривки з моно вистави, у якій була озвучена поема Ю.Гудзя «Барикади на Хресті».
Джерело: http://blog.cosmosmuseum.info/2009/04/08/ або: http://goo.gl/O3xig
Немає коментарів:
Дописати коментар