Моє фото
Юрій Петрович Ґудзь (1.VII.1956 – 20.II.2002) – поет, прозаїк, драматург, есеїст, публіцист, художник, філософ. Народився в с. Немильня Новоград-Волинського району на Житомирщині, помер у повних сорок п’ять років за трагічних і нез’ясованих обставин у Житомирі. Літературні псевдоніми Юрій Тетянич, Хома Брут, Хома (Іван) Брус. Член НСПУ (Житомир, 1991) та АУП (Київ). Багато подорожував, вів аскетичний спосіб життя, сповідував філософію летризму, макото, ісихазму. Засновник «Української Реконкісти». Автор поетичних книжок «Postscriptum до мовчання» (Торонто: Бескид, 1990), «Маленький концерт для самотнього хронопа» (Київ: Молодь, 1991), «Боротьба з хворим янголом» (Київ: Голос громадянина, 1997), романів «Не-Ми» та «Ісихія» (Кур’єр Кривбасу, 1998. – N6, 7, 2000. – N8,12; 2001. – N6.), книг прози «Замовляння невидимих крил» (Тернопіль: Джура, 2001), «Барикади на Хресті» (Тернопіль: Джура, 2009), «Набережна під скелями» (Житомир: Рута, 2012), «Barykady na Krzyżu» (Lublin, Warsztaty Kultury w Lublinie, 2014). Про автора: Невимовне. Життя і творчість Юрка Ґудзя: рецензії, статті, спогади, поезії, листи (Житомир: Братство Юрка Ґудзя, 2012).

неділя, 1 лютого 2009 р.

Ірина Шевченко. Треба взятися всім разом – толокою

Ірина ШЕВЧЕНКО

ТРЕБА ВЗЯТИСЯ ВСІМ РАЗОМ – ТОЛОКОЮ

Півтора десятка юних поетів-початківців Житомирщини взяли участь у фестивалі-конкурсі пам’яті Юрка Ґудзя «Клекотень осені – 2008», що відбувся під патронатом народного депутата України Павла Жебрівського та громадського руху «Українська платформа».
Дякуючи за підтримку, юні поети, які згур-тувалися в братстві імені Юрка Ґудзя, звер-нулися до народного депутата з проханням посприяти в присвоєнні імені Юрка Ґудзя школі, в якій він навчався, у селі Немильні Новоград-Волинського району, а також назвати іменем поета головну вули-цю села.
Ще одне прохання – допомогти капіталь-но відремонтувати Будинок культури в Немильні, аби можна було в ньому проводити щороку всеукраїнське літературне свято, присвячене пам’яті талановитого майстра слова, який так рано пішов від нас.
Павло Жебрівський прислухався до цих пропозицій молоді, пообіцяв своє сприян-ня у їх реалізації. Зокрема, щодо ремонту Будинку культури депутат сказав, що буді-вельними матеріалами він забезпечить, а от ремонтні роботи нехай проведе сама громада, толокою, у тому числі – й молодь. Це буде теж гідним увічненням пам’яті Юрка Ґудзя.

Шевченко І. Треба взятися всім разом – толокою // Житомирщина, 25 вересня 2008 року

Немає коментарів:

Дописати коментар