Моє фото
Юрій Петрович Ґудзь (1.VII.1956 – 20.II.2002) – поет, прозаїк, драматург, есеїст, публіцист, художник, філософ. Народився в с. Немильня Новоград-Волинського району на Житомирщині, помер у повних сорок п’ять років за трагічних і нез’ясованих обставин у Житомирі. Літературні псевдоніми Юрій Тетянич, Хома Брут, Хома (Іван) Брус. Член НСПУ (Житомир, 1991) та АУП (Київ). Багато подорожував, вів аскетичний спосіб життя, сповідував філософію летризму, макото, ісихазму. Засновник «Української Реконкісти». Автор поетичних книжок «Postscriptum до мовчання» (Торонто: Бескид, 1990), «Маленький концерт для самотнього хронопа» (Київ: Молодь, 1991), «Боротьба з хворим янголом» (Київ: Голос громадянина, 1997), романів «Не-Ми» та «Ісихія» (Кур’єр Кривбасу, 1998. – N6, 7, 2000. – N8,12; 2001. – N6.), книг прози «Замовляння невидимих крил» (Тернопіль: Джура, 2001), «Барикади на Хресті» (Тернопіль: Джура, 2009), «Набережна під скелями» (Житомир: Рута, 2012), «Barykady na Krzyżu» (Lublin, Warsztaty Kultury w Lublinie, 2014). Про автора: Невимовне. Життя і творчість Юрка Ґудзя: рецензії, статті, спогади, поезії, листи (Житомир: Братство Юрка Ґудзя, 2012).

вівторок, 6 вересня 2011 р.

Галина Тарасюк. Таємничий код Ніли Зборовської


Таємничий код Ніли Зборовської


Передчасна смерть Ніли Зборовської приголомшила своєю жорстокою несправедливістю, бо ж, попри страшний діагноз, я все-таки вірила, що Бог продовжить її дні на цім світі, хоч і занадто незатишного для неї, людини не від світу цього…
На щастя, Ніла  була однією з немногих обраних і покликаних від світу Божого, Богом задуманого,  ідеально-гармонійного, де щирість, добро і правда  - справжні, і світло від них не ріже очі, а просвітлює  і присвітлює...
Можливо, світу майбутнього, але аж ніяк не теперішнього,  оцього, перетвореного нами, друкованими-цивілізованими, на торговисько марнослав´я, театр абсурду, кривавий ринг, де  або ти когось дубасиш, або дубасять тебе.  Їй теж перепадало  від агресивного захланного конформізму, готового продати рідну маму і дочку рідну... Тому часто навіть  свята наївність не могла вирятувала  Нілу від душевних катаклізмів.  Рятувало інше, те, що насправді Ніла жила на грані майбутнього і... минулого, за власними  правилами честі, закоріненими у звичаєвих законах її селянського українського роду і народу, що своєю чергою були для нас, нині сущих як нація не тільки запорукою виживання, а й продовженням у безсмерті. Звідси стає зрозумілою її незбагненна, при всій своїй духовній нетутешності,  конкретність   у  глибоко національній ментальності,  у своєму призначенні вченого-літературознавця (доказом чого є її фундаментальна наукова праця «Код української літератури», написана з позиції правдивого патріотичного таланту), врешті, у своїх вчинках: тільки  вона здатна була пожертвувати власним часом, щоб відредагувати чималий обсягом твір колеги лише тому, що він містив унікальний науково-історичний матеріал, тільки вона  вміла стати на захист несправедливо неоціненого  митця...
Це ті основоположні риси українського національного характеру, розгублені нами у  нескінченній  війні  з власною свободою за власну державність, які збереглися крицево у ніжній і милосердній душі цієї тендітної і красивої  істино української ЖІНКИ, посланої нам з нашого минулого і майбутнього, щоб ми по-іншому подивилися на свій світ... Несправедливо передчасний її відхід...І навіть у тому, що пішла вона від нас у великий для неї день - День Незалежності. А може,  Ніла Зборовська просто передчасно виконала свою земну місію і пішла туди, звідки прийшла - у свої білі оболоки, у свої високі й чисті небеса, щоб ще й звідти присвітити нам дорогу. Дорогу до себе? Відповідь на це риторичне запитання - у Господа Бога.
А нам зосталася  пекуча скорбота і нерозгаданий код  таємничої,  небуденної, безмежно талановитої  української душі Ніли Зборовської, яка сподобилась у Всевишнього  вознестися  в Небеса  в найдорожче для неї свято - День Незалежності України. Земля пухом, світла  пам´ять і Царство небесне Тобі, Нілочко - свічечко наша... 

Галина Тарасюк

Джерело: http://bukvoid.com.ua/digest/2011/08/30/111420.html



Померла Ніла Зборовська
24 серпня о 2 годині ночі після важкої хвороби померла відомий літературознавець, доктор філологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України Ніла Зборовська, – повідомляє УЛГ.
Похорон відбувся 24 серпня у селі Рубаний Міст Лисянського району Черкаської області.
Ніла Зборовська (народилася 27 вересня 1962 року) – письменниця, літературознавець, психоаналітик, працювала старшим науковим співробітником Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, автор численних статей, есеїв, романів, досліджень: «Танцююча зірка» Тодося Осьмачки» (1996), «Феміністичні роздуми. На карнавалі мертвих поцілунків» (1999), «Моя Леся Українка. Есей» (2001), «Психоаналіз і літературознавство» (2005), «Код української літератури» (2006) та ін.

http://magnetit.livejournal.com/544379.html

Немає коментарів:

Дописати коментар