Моє фото
Юрій Петрович Ґудзь (1.VII.1956 – 20.II.2002) – поет, прозаїк, драматург, есеїст, публіцист, художник, філософ. Народився в с. Немильня Новоград-Волинського району на Житомирщині, помер у повних сорок п’ять років за трагічних і нез’ясованих обставин у Житомирі. Літературні псевдоніми Юрій Тетянич, Хома Брут, Хома (Іван) Брус. Член НСПУ (Житомир, 1991) та АУП (Київ). Багато подорожував, вів аскетичний спосіб життя, сповідував філософію летризму, макото, ісихазму. Засновник «Української Реконкісти». Автор поетичних книжок «Postscriptum до мовчання» (Торонто: Бескид, 1990), «Маленький концерт для самотнього хронопа» (Київ: Молодь, 1991), «Боротьба з хворим янголом» (Київ: Голос громадянина, 1997), романів «Не-Ми» та «Ісихія» (Кур’єр Кривбасу, 1998. – N6, 7, 2000. – N8,12; 2001. – N6.), книг прози «Замовляння невидимих крил» (Тернопіль: Джура, 2001), «Барикади на Хресті» (Тернопіль: Джура, 2009), «Набережна під скелями» (Житомир: Рута, 2012), «Barykady na Krzyżu» (Lublin, Warsztaty Kultury w Lublinie, 2014). Про автора: Невимовне. Життя і творчість Юрка Ґудзя: рецензії, статті, спогади, поезії, листи (Житомир: Братство Юрка Ґудзя, 2012).

неділя, 1 лютого 2009 р.

Галина Малин. «Пролетів янгол над селом»

Галина МАЛИН

«ПРОЛЕТІВ ЯНГОЛ НАД СЕЛОМ»
Поетичні читання «Липневий янгол» у Немильні

Учетверте зустрічало відда-лене поліське село Немильня Новоград-Волинського райо-ну літературно-мистецький «десант». Сюди прибули пись-менники, літературознавці, митці з Варшави, Києва, Рівного, Житомира і Новограда-Волинського, щоб ушанувати пам’ять відомого українського поета, прозаїка, есеї-ста Юрія Ґудзя.
Письменник творчо і життєво пов’язаний із нашим краєм. Він певний час мешкав у Житомирі, а в Немильні, де є його родове коріння, свого часу вчителював, саме тут написав багато творів. Юрій Ґудзь шість років тому трагічно загинув і похований на сільському кладовищі, біля могил батька та матері. Літературно-мистецька гро-мадськість на день народження Юрія при-їжджає до місця його вічного спочинку, щоб ушанувати пам’ять про майстра слова, зу-стрітися з його земляками.
Цього разу теж гості побували на могилі письменника, а потім у сільському клубі відбулися перші поетичні читання «Липне-вий янгол», присвячені Ю.Ґудзю. Про зна-чення його творчості та необхідність зібрати й видавати літературну спадщину пись-менника говорили відомий літературозна-вець і науковець Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України Ніла Зборовська, головний редактор всеукраїнської газе-ти «Слово» Олександр Сопронюк, мистецтвознавець Анатолій Шевчук, голова поетично-го братства імені Юрія Ґудзя Марія Рудак, брат письменника Анатолій Ґудзь, завідую-ча Немиленською бібліотекою Валентина Рашина.
Молоді поети з Житомира читали вірші-посвяти майстру слова.
– Наші люди дуже задоволені, що письменники і митці приїжджа-ють до Немильні уже який рік поспіль, – сказа-ла сільський голо-ва Любов Желізняк. – За те, що подарували це літературне свято.

Малин Г. «Пролетів янгол над селом» // Житомирщина, 22 липня 2008

Немає коментарів:

Дописати коментар